RAMA SZOSOWA CBT ITALIA NECER 99 Black-Blue

Nowy

6 245,00 zł

Rama CBT Italia NECER 99 to model 2021 pochodzący z włoskiej manufaktury. Wersja tylko pod hamulce tarczowe.

Więcej szczegółów

25 Przedmioty

DOSTĘPNA (czas oczekiwania 14-21 dni)

  • 49
  • 52
  • 54
  • 56
  • 58

Wykonana jest z włókien T700 3K HM, wzmocniona dodatkowo grafitem kevlarowym w miejscach najbardziej narażonych na działania sił. Jest to rama bardzo sztywna, a geometria tylnego trójkąta ramy przesuwa oś koła bliżej osi suportu, dając tym samym większa dynamikę w jeżdzie. Z kolei górny kąt rur powoduje, że rama jest zarazem komfortowa i dobrze tłumi drgania. Ciekawa budowa przedniego widelca także łączy dwie ceny: większą sztywność niż tradycyjna konstrukcja jak i amortyzacja. 

Wszystkie ramy CBT ITALIA malowane są we Włoszech.

Specyfikacja techniczna ramy:
Waga ramy: 1050 g dla rozmiaru 52
Wkład suportu: BSA
Wewnętrzne prowadzenie linek
Rama kompatybilna z osprzętem mechanicznym i elektronicznym 
Mocowanie przedniej przerzutki na hak 
Zacisk sztycy: 27,2 mm 
Widelec: karbon (w zestawie)
Główka steru: 1”1/2
Sztywna oś: TA12x100, TA12x142

Rama w połączeniu z najnowszym modelem kierownicy i mostka NIX (kierownica i mostek nie są w zestawie) pozwala na całkowicie wewnętrzne prowadzenie linek.

Gwarancja: 2-lata

W zestawie: rama, widelec, stery, zacisk sztycy

Dostępne rozmiary: 49, 52, 54, 56, 58

CBT ITALIA- historia

C.B.T. Italia (Construction Bicycles Tardivo) została założona w połowie 1950 roku przez Giovanni Tardivo, regionalnego sprzedawcę I dystrybutora części rowerowych i motocyklowych. 

Na początku lat 70’tych do biznesu ojca dołączył syn Guido, których rozwinął rodzinną firmę poprzez produkcję wyścigowych rowerów i ram. 
Na początku lat 80’tych do firmy dołączył drugi z synów - Bruno. W tym czasie stal była jedynym materiałem stosowanym do produkcji ram rowerowych, ale C.B.T. Italia była już w stanie odróżnić swoje produkty od wprowadzenia czarnych chromowanych końcówek widelca czy krótszego tylnego trójkątu ramy. Pod koniec lat osiemdziesiątych, wraz z odejściem założyciela Giovanniego Tardivo, podstawowa działalność firmy przesunęła się z produkcji rowerowej na przemysłową. Inwestycje w innowacyjne maszyny umożliwiły C.B.T. Italia specjalizuje się w przetwarzaniu stali nierdzewnej i aluminium. Firma zastosowała tę nową technologię, pierwotnie opracowaną dla przemysłu lotniczego, do rowerów drogowych / wyścigowych. Wynik był niczym innym, jak sukcesem. Aluminium powoli zaczęło zastępować stal w produkcji rowerów. Ramy stały się lżejsze i dostosowane do klienta.

W następstwie nowego tysiąclecia C.B.T. Italia pozostaje zaangażowana w ciągły rozwój produkcji ram rowerowych. Wraz z wprowadzeniem włókien węglowych firma ma teraz możliwość produkcji ram, które łączą lekkość aluminium ze stylem i wygodą. W 2002 r. C.B.T. Italia przetestowała swoją prototypową ramę karbonową w kobiecym Tour de France. Końcowym rezultatem była koszulka „Maillot Jaune”. Prototypowa rama karbonowa zbudowana została w całości w zakładzie w Cuneo we Włoszech.

CBT ITALIA - dzisiaj

Firma zajmuje się produkcją rowerów i ram szosowych. Nasza filozofia pozostała niezmieniona: utrzymać jakość zamiast ilości, wykorzystując najwyższej jakości materiały i innowacyjną technologię, obsługując klientów o szczególnych wymaganiach.

Nasze ramy zbudowane są w całości z włókna węglowego 3K, VHM lub HM. Nasza technologia pozwala nam dostosowywać nasze ramy w wersjach standardowej, sloppingowej i niestandardowej. Położenie geograficzne firmy (północne Włochy przy granicy francuskiej i kilka kilometrów do Monte-Carlo) sprzyja jej rozwojowi i współpracy z rynkiem międzynarodowym. Kierując się naszymi zasadami, chcemy, aby nasz produkt trafiał na rynek globalny z tą samą jakością, serwisem i dostawą, która była z nami od początku firmy.

Nie ma komentarzy

Napisz recenzję

RAMA SZOSOWA CBT ITALIA NECER 99 Black-Blue

RAMA SZOSOWA CBT ITALIA NECER 99 Black-Blue

Rama CBT Italia NECER 99 to model 2021 pochodzący z włoskiej manufaktury. Wersja tylko pod hamulce tarczowe.

Napisz recenzję

Produkty Powiązane