Rower gravel VITORIA PATAGONIA EXPLORER DISC / SRAM APEX

Nowy

10 900,00 zł

Rower Vitoria Patagonia przeznaczony jest dla kolarzy szukających przygody, wolności. 
Więcej szczegółów

NIE DOSTĘPNA

Rama z włókna węglowego i widelec poprawiają pochłanianie wibracji. Dzięki niskiej wadze ramy Vitoria Patagonia pozwala cieszyć się z jazdy bardzo lekkim rowerem gravelowym. Maksymalna dopuszczalna szerokość opony to 700 x 50c. Jest to idealny rower do pedałowania przez wiele godzin pośród natury, nie rezygnując z niczego. Nadaje się do umieszczania bagażników zarówno na ramie, jak i na widelcu. Geometria zapewniająca komfort.

Dostępne trzy rozmiary: S,M,L

Wszystkie ramy malowane są pod dane zamówienie w Hiszpanii. 

Specyfikacja:

Rama: karbonowa Patagonia CX Explorer (1.1kg)
Widelec: Full Carbon - stery w zestawie (0,35kg)
Grupa: SRAM Apex 1x11s (korba 42T, kaseta 11-42)
Koła: Airline Corsa (sztywna oś 12x100/12x142)
Mocowanie hamulca: Flat Moun
Kierownica / Mostek / Sztyca: Syntium
Siodełko: San Marco
Brak pedałów w zestawie
Opony: VITTORIA TERRENO DRY 40C TNT

#HelmanSport - jesteśmy dealerem rowerów Vitoria

HISTORIA

Początki Vitorii sięgają lat 70., kiedy Juan Vitoria (założyciel) odkrywa swoją pasję do jazdy na rowerze, zaczyna rywalizować, a w latach 80. robi skok w kolarskie zawodostwo. W latach 1974–1978 startował w Hiszpanii, Szwajcarii i we Włoszech. W 1980 debiutując w hiszpańskim zespole zawodowym „Manzaneque”.

Poza ściganiem pasjonował się kolarstwem i rowerami, co skłoniło go do poszukiwania możliwości na tym świecie. Około 1983 r. Juan kupił wszystkie maszyny niezbędne do produkcji własnych ram. Precyzyjna włoska maszyna została zakupiona w Marquete Lange, tym samym miejscu, w którym Eddy Merck nabył również swój maszynę wiele lat wcześniej. Jak wiadomo, w tym czasie we Włoszech istniała wielka tradycja producentów rowerów i rzemieślników. Przeniósł całą maszynę do Hiszpanii, gdzie zaczął projektować i tworzyć własne ramy.

Aby zoptymalizować jakość, kontrolę i produkcję swoich ram, Juan postanowił pójść dalej. Nadszedł czas, aby nazwać tę przygodę, która rozpoczęła się kilka lat temu i już nabierała kształtów na silnej bazie zawodowej. Następnie zarejestrował własną markę, a więc w 1988 roku powstała „Ciclos Vitoria”. Nazwał swoje własne ramy „Vitoria” Był to moment, w którym rozpoczął się rozwój jego kariery.Od tego czasu firma widziała i doświadczyła największej ewolucji, jaką odniósł rower.

W roku 2014 dwie córki Juana (Esmeralda i Diana) dołączyły do zespołu: w firmie nastały bardzo pozytywne zmiany od procesu produkcji, poprzez organizację i zmianę wizerunku. 

Nie ma komentarzy

Napisz recenzję

Rower gravel VITORIA PATAGONIA EXPLORER DISC / SRAM APEX

Rower gravel VITORIA PATAGONIA EXPLORER DISC / SRAM APEX

Rower Vitoria Patagonia przeznaczony jest dla kolarzy szukających przygody, wolności. 
Napisz recenzję

Produkty Powiązane