Rower gravel VITORIA NYXTRALIGHT EXPLORER DISC / SH GRX

Nowy

7 225,00 zł

Rower Vitoria NYXTRALIGHT przeznaczony jest dla kolarzy szukających przygody, wolności. 
Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Łącząc się z naturą, jeżdżąc po wybrzeżu, zbaczając ze zwykłych dróg lub po prostu uprawiając sport, rower szutrowy jest idealną opcją. Jest rowerem na wszystko. Nowy Nyxtralight CX oparty jest na bazie superlekkiej aluminiowej ramy i widelca karbonowego. Sztywna oś, taperowana głowka ramy, wewnętrzne prowadzenie linek - gwarantują optymalną jakość. Maksymalna szerokość opon to 40mm, co pozwala na jazdę w trudnym terenie.  

Dostępne cztery rozmiary: XS,S,M,L

Wszystkie ramy malowane są pod dane zamówienie w Hiszpanii. 

Specyfikacja:

Rama: Aluminiowa (1550g)
Widelec: Full Carbon (0.6kg) - stery w zestawie
Grupa: Shimano GRX 1x11s (korba 40T, kaseta SH SLX 11-42, łańcuch SH HG701) 
Koła: Airline Corsa Disc
Mocowanie hamulca: Flat Mount
Kierownica / Mostek / Sztyca: Syntium
Siodełko: Vitoria
Brak pedałów w zestawie
Opony: Vitoria Terrano Dry 38

GEOMETRIA:

#HelmanSport - jesteśmy dealerem rowerów Vitoria

HISTORIA

Początki Vitorii sięgają lat 70., kiedy Juan Vitoria (założyciel) odkrywa swoją pasję do jazdy na rowerze, zaczyna rywalizować, a w latach 80. robi skok w kolarskie zawodostwo. W latach 1974–1978 startował w Hiszpanii, Szwajcarii i we Włoszech. W 1980 debiutując w hiszpańskim zespole zawodowym „Manzaneque”.

Poza ściganiem pasjonował się kolarstwem i rowerami, co skłoniło go do poszukiwania możliwości na tym świecie. Około 1983 r. Juan kupił wszystkie maszyny niezbędne do produkcji własnych ram. Precyzyjna włoska maszyna została zakupiona w Marquete Lange, tym samym miejscu, w którym Eddy Merck nabył również swój maszynę wiele lat wcześniej. Jak wiadomo, w tym czasie we Włoszech istniała wielka tradycja producentów rowerów i rzemieślników. Przeniósł całą maszynę do Hiszpanii, gdzie zaczął projektować i tworzyć własne ramy.

Aby zoptymalizować jakość, kontrolę i produkcję swoich ram, Juan postanowił pójść dalej. Nadszedł czas, aby nazwać tę przygodę, która rozpoczęła się kilka lat temu i już nabierała kształtów na silnej bazie zawodowej. Następnie zarejestrował własną markę, a więc w 1988 roku powstała „Ciclos Vitoria”. Nazwał swoje własne ramy „Vitoria” Był to moment, w którym rozpoczął się rozwój jego kariery.Od tego czasu firma widziała i doświadczyła największej ewolucji, jaką odniósł rower.

W roku 2014 dwie córki Juana (Esmeralda i Diana) dołączyły do zespołu: w firmie nastały bardzo pozytywne zmiany od procesu produkcji, poprzez organizację i zmianę wizerunku. 

Nie ma komentarzy

Napisz recenzję

Rower gravel VITORIA NYXTRALIGHT EXPLORER DISC / SH GRX

Rower gravel VITORIA NYXTRALIGHT EXPLORER DISC / SH GRX

Rower Vitoria NYXTRALIGHT przeznaczony jest dla kolarzy szukających przygody, wolności. 
Napisz recenzję

Produkty Powiązane