Żel energetyczny EthicSport SUPER DEXTRIN

Nowy

7,90 zł

SUPER DEXTRIN®  GEL to produkt energetyczny nowej generacji, polecany szczególnie do sportów wytrzymałościowych. SUPER DEXTRIN GEL to nowość o właściwościach i efektach zbliżonych do napoju energetycznego SUPER DEXTRIN, z tym że ma postać żelu i jest gotowy do natychmiastowego użycia w dowolnym momencie wysiłku. 

Więcej szczegółów

50 Przedmioty

DOSTĘPNE

Przeznaczony jest dla sportowców którzy dokładnie planują dostawy energii podczas wysiłku - powinien być pierwszym produktem energetycznym używanym podczas uprawiania sportu - zawodów lub treningu. SUPER DEXTRIN® GEL chroni organizm przed kryzysem energetycznym.      Mieszanka SUPER DEXTRIN® GEL to specjalna opatentowana formuła wykorzystująca synergię między Cluster Dextrin® (HBCD), Palatinose™, (Izomaltuloza) i maltodekstrynami o różnej równoważności dekstyrozy (DE6 i DE18). Obecność HBCD i DE6 zapewnia niskie ciśnienie osmatyczne mieszaniny, umożliwiając tym samym bardzo szybkie i skuteczne opróźnienie żołądka, a następnie bardzo szybkie wchłanienie w jeltach. Różna struktura molekularna węglowodanów ułatwia stopniowe uwalnianie energii, co pozwala lepiej wykorzystać własne zasoby energetyczne.

Dlaczego warto stosować SUPER DEXTRI® GEL:

• SUPER DEXTRIN® GEL to specjalna innowacyjna (opatentowana) mieszanka      sekwencyjnych weglowodanów o wysokiej i długotrwałej skuteczności.  Jest       szczególnie odpowiednia dla portowców wytrzymałościowych podczas      intensywnych ćwiczeń fizycznych.

• Unikalne połączenie tego rodzaju, ktore po raz pierwszy mogło połączyć "silnie rozgałęzioną cykliczną maltodekstrynę (HBCD) z izomaltulozą, maltodekstryną DE6 i maltodekstryną DE18. 

• Powoduje stopniowe przyjmowanie glukozy.

• Dostarcza 4 rodzaje węglowodanów o różnych właściwościach fizykochemicznych.

• HBCD (wysoko rozgałęziona cykliczna maltodekstryna) i maltodekstryna DE6 zmniejszają ciśnienie osmatyczne, co pozytywnnie wpływa na opróżnienie żołądka dzięki szybkiemu wchłanianiu w jelitach, a jednocześnie pozwala na stopniowe uwalnianie większych ilości energii do mięśni.

• W przeciwieństwie do tradycyjnej maltodekstryny, ta specyficzna mieszanka fluktuacji insuliny zmniejsza wykorzystanie własnych zasobów energii z tłuszczów. 

• Produkt jest odpowiedni dla osób uprawiających sporty wytrzymałościowe, którzy podczas wysiłku muszą stopniowo pozyskiwać glukozę przez dłuższy czas, aby zapobiec kryzysowi energetycznemu organizmu i stopniowemu spadkowi wydajności. 

•  SUPER DEXTRIN® GEL to rewolucja w żywieniu sportowców.

• SUPER DEXTRIN® GEL to produkt bezkofeinowy, wolny od glutenu. Nadaje się dla osób cierpiacych na celiaklię lub nietolerancję glutenu.

Informacje dodatkowe:

Dekstryna klastra i Palatinose.

HBCD (silnie rozgałąziona cyklicznie dekstryna) reprezentuje nową erę w produktach energetyczych dla sportowców. Wysoko rozgałęzione cyklicznie dekstryny są ewolucją klasycznych maltodokstryn i mają ogromną przewagę uwidaczniającą się podczas intensywnych i długotrwałych obciążeń organizmu.

SUPER DEXTRIN® GEL to specjalny węglowodan o niskim indeksie glikemicznymidealny do zróżnicowanego zapotrzebowania w energię.

Palatinose™, ktorego cząsteczka nazywana jest izomaltulozą, jest również określana jako "inteligientny cukier", zapewniajacy energię w zróżnicowany sosób (4 kcal  /g). Pomaga w poprawie utleniania tłuszczów podczas aktywności fizycznej, umożliwiając doskonałe i długotrwałe dostarczanie energii. Palatinose™ (izomaltuloza) otrzymuje się z buraka cukrowego.

Sposób użycia: 1 - 3 saszetki dziennie.

Zalecamy spożycie go na początku aktywności fizycznej lub przed jej rozpoczęciem. Produkt  przeznaczony jest dla sportowców, którzy dokładnie planują dostawy energi. Powinien być pierwszym produktem energetycznym używanym podczas uprawia sportu - zawodów lub treningiem. 

Smak pomarańczowy: dostępne 5 szt

        INFORMACJA ZYWIOENIOWA
Wartość odżywcza         w 100 ml1 opakowanie (55 ml)
Wartość energetyczna
kcal            196              108
kJ           833             459
Średnia analiza
Węglowodan 
w tym cukry
           49 g 
           24 g
             27 g 
             13 g
Tłuszcze (w tym nasycone)           0 g             0 g
Białko           0 g             0 g
Sól (Na x 2,5)           0,09 g            0,05 g

Składwoda, cykliczne dekstryny (Cluster Dextrin®), izomaltuloza * (Palatinose®), fruktoza, maltodekstryna kukurydziana DE18, DE6 (maltodekstryna kukurydziana), naturalny aromat, sok cytrynowy, stężony regulator kwasowości: kwas cytrynowy. substancja konserwująca: sorbinian potasu.

* Izomaltuloza jest źródłem glukozy i fruktozy 

logo-paczkomaty-inpost-kurier.jpg

W przypadku wyboru opcji INPOST PACZKOMAT prosimy o podanie w komentarzu do transakcji numeru paczkomatu, na który chcą Państwo otrzymać paczkę. 

LISTA PACZKOMATÓW

Nie ma komentarzy

Napisz recenzję

Żel energetyczny EthicSport SUPER DEXTRIN

Żel energetyczny EthicSport SUPER DEXTRIN

SUPER DEXTRIN®  GEL to produkt energetyczny nowej generacji, polecany szczególnie do sportów wytrzymałościowych. SUPER DEXTRIN GEL to nowość o właściwościach i efektach zbliżonych do napoju energetycznego SUPER DEXTRIN, z tym że ma postać żelu i jest gotowy do natychmiastowego użycia w dowolnym momencie wysiłku. 

Napisz recenzję

Produkty Powiązane